Om oss

Vi är specialister på exklusiva dörrhandtag

På VillaHus har vi en förkärlek för personlig inredning. Vi tror att ditt hem hjälper till att berätta historien om vem du är. Vi har en mycket speciell passion för inredningsdetaljer, varför vi specialiserar oss på exklusiva dörrhandtag, dörrhandtag, dörrhammare, dörrstopp och beslag för ditt hem. För att säkerställa hög kvalitet har vi noggrant valt alla designers, arkitekter och designföretag vi arbetar med. Vi är bl.a. stolta över att vara återförsäljare av design från exklusiva varumärken som Arne Jacobsen, Henning Larsen, Samuel Heath och Turnstyle Design.

Få personlig rådgivning i vårt showroom

I vår webbshop kan du just nu hitta mer än 1600 vackra, eleganta och fantasifulla inredningsprodukter, som alla förskönar ditt hem på ett helt eget sätt. Dessutom har vi öppnat vårt showroom i hjärtat av Köpenhamn, där du kan uppleva upp till 400 av våra produkter. Vi vet hur viktigt det är för dig att kunna uppleva produkterna fysiskt. Dessutom är vi stolta över att möta våra kunder ansikte mot ansikte, så att vi alltid kan säkerställa de råd och vägledning som individen behöver.

Möt teamet

Henrik - Salgschef

Henrik
Sales Manager
Telefon: +45 4010 3737
E-mail: henrik@villahus.dk

 

Peter Sebastian

Malene
Team Leader (Shop) / Sales Advisor
Telefon +45 6915 8085
E-mail: malene@villahus.dk

Malene - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085

Stephanie
Marketing
Telefon +45 6915 8085
E-mail: stephanie@villahus.dk

Magdalena - Bogholder og Kundeservice

Magdalena
Country manager
​​​​​
Telefon +45 9215 8085
E-mail: magdalena@villahus.dk

Gustav - Lagermedarbejder - Telefon 6915  8085

Gustav
Team leader (warehouse)
Telefon +45 6915 8085
E-mail: gustav@villahus.dk

 

Tue - Lagermedarbejder - Telefon 6915  8085

Tue
Webshop warehouse worker
Telefon +45 6915 8085
E-mail: tue@villahus.dk

Sebastian - Lagermedarbejder - Telefon 6915  8085

Sebastian
Customer service and Webshop warehouse worker
Telefon +45 6915 8085
E-mail: sebastian@villahus.dk

Stephanie - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085

Andreas
Webshop warehouse worker
Telefon +45 6915 8085
E-mail: andreas@villahus.dk

Stephanie - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085

Pia
Accounting staff
Telefon +45 6915 8085

E-mail: pia@villahus.dk

Stephanie - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085

Bo
External consultants
Telefon +45 6915 8085
E-mail: bo@villahus.dk

Dennis VillaHus

Dennis
SEO ekspert
Telefon +45 6915 8085
E-mail: dennis@villahus.dk

Martin - Webmaster

Martin
Webmaster
Telefon +45 6915 8085
E-mail: martin@villahus.dk

VillaHus profile: Remodeling & residential design | houzz

VillaHus