Om oss

Vi är specialister på exklusiva dörrhandtag

På VillaHus har vi en förkärlek för personlig inredning. Vi tror att ditt hem hjälper till att berätta historien om vem du är. Vi har en mycket speciell passion för inredningsdetaljer, där vi specialiserar oss på exklusiva dörrhandtag, dörrhammare, dörrstopp och beslag till ditt hem. För att säkerställa hög kvalitet har vi noggrant valt alla designers, arkitekter och designföretag som vi arbetar med. Vi är bl.a. stolta över att vara återförsäljare av design från exklusiva varumärken som Arne Jacobsen, Henning Larsen, Samuel Heath och Turnstyle Design.

Få personlig rådgivning i vårt showroom

I vår webbshop kan du just nu hitta mer än 1 600 vackra, eleganta och fantasifulla inredningsprodukter, som alla förskönar ditt hem på ett helt unikt sätt. Dessutom har vi öppnat vårt showroom i hjärtat av Köpenhamn, där du kan uppleva upp till 400 av våra produkter. Vi vet hur viktigt det är för dig att kunna uppleva produkterna fysiskt. Dessutom möter vi gärna våra kunder ansikte mot ansikte, så att vi alltid kan ge goda råd, vägledning och säkerställa att ni får det just ni behöver.

Möt teamet

Henrik - Direktør - VillaHusHenrik
Direktør
Telefon: +45 4010 3737
E-mail: henrik@villahus.dk

Sebastian - Kundeserviceleder - Telefon 6915  8085Sebastian
Kundeserviceleder
Telefon +45 6915 8085
E-mail: sebastian@villahus.dk

Gustav - Teamleder Lager - Telefon 6915  8085Gustav
Showroom, København
Telefon +45 6915 8085
E-mail: gustav@villahus.dk

Magdalena - Co-founderMagdalena
Co-founder
​​​​​
Telefon +45 9215 8085
E-mail: magdalena@villahus.dk

 

Victoria - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Victoria
Webshop-medarbejder
Telefon 6915 8085
E-mail: kontakt@villahus.dk

Stephanie - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Casper
Webshop-medarbejder
Telefon 6915 8085
E-mail: kontakt@villahus.dk

Stephanie - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Benjamin
Webshop-medarbejder
Telefon 6915 8085
E-mail: kontakt@villahus.dk

Ewelina - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Ewelina
Kundeservice, Polen
Telefon +48 838 881 257
E-mail: ewelina@villahus.pl

 

Dennis VillaHusDennis
SEO ekspert
Telefon 6915 8085
E-mail: dennis@villahus.dk

Martin - WebmasterMartin
Webmaster
Telefon 6915 8085
E-mail: martin@villahus.dk

Malene - Salgsrådgiver - Telefon 6915  8085Stephanie
Marketing, Danmark
Telefon 6915 8085
E-mail: stephanie@villahus.dk

Jonas - Controller - Telefon 6915  8085Jonas
Controller
Telefon 6915 8082
E-mail: jonas@villahus.dk

VillaHus profile: Remodeling & residential design | houzz

VillaHus